Akbank’taki grev kararı için erteleme!

Akbank'taki grev kararı için erteleme!

Bakanlar Kurulu, Akbank Genel Müdürlüğü ve alt meslek yerlerinde Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası tarafından alınan grev kararını 60 gün erteledi. Devlete Ait Gazete'nin mükerrer sayısındaki Bakanlar Kurulu kararında, Akbank Türk Anonim Şirketine tabi işyerlerinde Banka ve Si.

22 Ocak 2018 - 01:48


Bakanlar Kurulu, Akbank Genel Müdürlüğü ve alt meslek yerlerinde Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası tarafından alınan grev kararını 60 gün erteledi.

Devlete Ait Gazete'nin mükerrer sayısındaki Bakanlar Kurulu kararında, Akbank Türk Anonim Şirketine tabi işyerlerinde Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası göre alınan grev kararının, ekonomik ve mali istikrarı bozucu nitelikte görüldüğünden 60 gün süreyle ertelendiğine yer verildi.

Bu vakit içerisinde uzlaşma sağlanamaz ise taraflardan birinin başvurusu üstüne Toplu Iş Sözleşmesi Yüksek Hakem Kurulu'nca düzenlenerek anlaşmazlık çözümlenecek ve işlem sona erecektir.

AKBANK'TAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Akbank'tan şu açıklama yapıldı:

Bankamız ile Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (Banksis) aralarında 17. Dönem İşletme Toplu Meslek Sözleşmesi görüşmeleri ile ilgili arabulucu sürecinde taraflar aralarında mutabakat sağlanamadığı duyurulmuştu.

Banksis göre grev kararı alınmıştır. Bu karar, 6356 sayılı Kanunun 63'ncü maddesi hükmü uyarınca idareli ve finansal istikrarı bozucu nitelikte görülmesi sebebiyle, Bakanlar Kurulu'nun 20.3.2017 tarih ve 2017/10038 sayılı kararıyla 60 gün süreyle ertelenmiştir. Bu vakit içerisinde anlaşma sağlanamaz ise taraflardan birinin başvurusu üstüne Toplu Meslek Sözleşmesi Yüksek Hakem Kurulu'nca düzenlenerek uyuşmazlık çözümlenecek ve işlem sona erecektir.Bu süre içerisinde anlaşma sağlanamaz ise taraflardan birinin başvurusu üzerine Toplu Iş Sözleşmesi Yüksek Hakem Kurulu'nca düzenlenerek anlaşmazlık çözümlenecek ve süreç sona erecektir.

Bu haber 25578 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı