FETÖ’den devredildi TMSF satışa çıkardı!

FETÖ'den devredildi TMSF satışa çıkardı!

İZMİR'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kayyum tahsis edilen Kavuklar Grubu'na ait gayrimenkuller TMSF göre satışa çıkarıldı.

22 Ocak 2018 - 01:48


İZMİR'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kayyum tahsis edilen Kavuklar Grubu'na ait gayrimenkuller TMSF göre satışa çıkarıldı. Elde edilecek gelirin, grubun borçlarının bir bölümünün ödenmesi için kullanılacağı belirtildi.

Grubun Bayraklı Towers'daki idare ofisinde düzenlenen açık artırmada, Defterdarlık uzmanlarından oluşan komite, ekspertiz fiyatı üzerinden açılış bedeli 2 milyon 250 bin lira ile 46 milyon 500 bin lira arasında değişen 5 grup gayrimenkulü satışa sundu.

92 MİLYON 250 BİN TL...

Toplam 92 milyon 250 bin liralık açılış bedeline sahip gayrimenkuller için yaklaşık 20 teminat dosyası alındı.

Açık artırmada 4 grup gayrimenkul için takriben 50 milyon liralık fiyat alındı, açılış fiyatı 46 milyon 500 bin lira olan gayrimenkulün açık artırmasına giren olmadı. Oluşan fiyatlarla satışların yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.

600 MİLYON LİRAYA YAKIN BORÇ VAR

Şirketin 600 milyon liraya yaklaşan borcunun bir bölümünün ödenmesi için gündeme alındığı belirtilmiş açık artırma için Gümrük ve Ticaret Bakanlığına rapor sunulduğu, gayrimenkul satışının yerinde bulunması sonrası açık artırma işlemlerinin başlatıldığı belirtildi.

Borçların ödenmemesi halinde şirketlerin faaliyetlerini sürdüremez noktaya gelebileceğini kaydeden yetkililer, açık artırmadan elde edilen gelirle grubun likidite anlamında rahatlayacağını açıklama etti.

YARIM KALAN PROJE TAMAMLANACAK

Elde edilen gelirin, borçların bir bölümünün ödenmesinin yanı sıra bilhassa mazot ve otomotiv şirketlerinde kazanç getirecek faaliyetler için kullanılacağı hem yarım kalan Point Bornova Projesi'nin tamamlanarak 612 yargı sahibine tapularının teslim edilmesi sürecinde de değerlendirileceğini bildirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) finans karşılayan firma ve meslek adamlarına yönelik ağustos ayında yürüttüğü operasyonda Gediz Üniversitesi'nin kurucu üyelerinden Kavuklar Grubu Başkanı Abdullah Kavuk da gözaltına alınmıştı.

Bu haber 12724 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı