Bugun...


Google ‘dan AB ‘ye Ret
'ın elinde bulundurduğu veriler ve  devletlerle bilgi konusunda alışverişi konusu üzerine tartışmalar sürerken 'dan AB'ye antitröst reddi geldi. Antitröst 'ten kısaca bahsetmek gerekirse, Anti-trust Act, Amerika’ da 1914 yılında çıkartılan ve...

Google ‘dan AB ‘ye Ret

'ın elinde bulundurduğu veriler ve  devletlerle bilgi konusunda alışverişi konusu üzerine tartışmalar sürerken 'dan AB'ye antitröst reddi geldi. Antitröst 'ten kısaca bahsetmek gerekirse, Anti-trust Act, Amerika’ da 1914 yılında çıkartılan ve Sherman Anti - Tröst Yasası’nı yumuşatmak için çıkarılan bir yasadır. Bu yasa ile mevcut monopolleri dağıtmaktan çok, momonopolcü gücün artışı engellenmeye çalışılmıştır. Rekabeti azaltacak ve sonuçta monopolleşmeye yol açacak ticari uygulamaları yasaklamıştır. Antitröst 'ün tarafına baktığımızda data olarak neredeyse monopolcü bir yaklaşımda olduğunu görebiliyoruz ancak bunun aksini düşündüğümüzde zaten 'ın doğasına aykırı bir tablo ile karşılaşıyoruz. Antitröst üzerine AB'nin için öne sürdükleri üzerine 'dan 150 sayfalık ret mektubu yazıldı. 

Başkan Yardımcısı Kent Walker, 'ın, Avrupa Komisyonu'na antitröst kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle hazırladığı itiraz dosyasının gönderildiğini bildirdi. 'ın konu hakkında yaptığı açıklamada "Biz, iddiaların doğru olmadığına inanıyoruz. 'ın, Avrupalı tüketicilere ve firmalara değerli imkanlar sağladığını düşünüyoruz" ifadesi kullanılarak iddialar reddedildi. 150 sayfalık ret mektubunda , AB'nin sözkonusu değerlendirmesinin hukuki ve ekonomik açıdan hatalı olduğu belirtildi. AB Komisyonunun iddiası ise 'ın elindeki veri gücünü kullanarak Avrupa 'daki internet arama piyasasını gücünü kullanarak yönettiği yönündeydi. Ortaya atılan bu iddianın ardından 'ın en geç 31 Ağustos tarihine kadar yanıt vermesi gerekiyordu ve 'dan konu hakkında 150 sayfalık bir açıklama yapıldı. Sözkonusu iddialar henüz netlik kazanmasa da eğer AB'nin, hakkındaki iddiaları kanıtlanırsa ve bu konuda suçlu bulursa, şirketin gelirlerinin yüzde 10'u kadar cezai yaptırım gerçekleşecek. 'ın yıllık şirket gelirlerinin %10 'u da yaklaşık 6 milyon dolara tekabül ediyor.
Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

Sony Xperia Z5 Tanıtıldı! İşte Xperia Z5 !
Bu haber 681 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 7 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI