Hamburger ustası robot iş başı yaptı

Hamburger ustası robot iş başı yaptı

CaliBurger adlı hamburger zincirini sahibi Cali Group ve Miso Robotics tarafından geliştirilen Flippy adlı robot, hazırladığı hamburgerlerle ustaları kısa bir süre sonra işinden edebilir.

11 Mart 2017 - 17:57

Uzmanlık alanı hamburger olan Flippy, mutfaktaki malzemeleri bulmak için kameralar ve sensörlere sahip. Ayrıca derin öğrenme yazılımıyla da kendini geliştiren robot, hamburgerleri ızgara üstünde çevirmenin dışında pişme düzeyleri ve ısılarını da takip edebiliyor. Hamburger köftesi ideal oranda pişince de çalışanları uyarıyor.

Flippy, yuvarlak haznesiyle köfteleri rahatlıkla ızgaradan alıp çevirip, pişen köfteleri hamburger ekmeklerinin üzerine koyabiliyor. Robot insan elini gördüğünde ise ona çalışma alanı için yer açıyor. 

Robotics'in CEO'su David Zito, Flippy’nin de otonom otomobiller gibi zamanla tecrübe kazanacağını ve sürekli öğrenmeye devam edeceğini ifade etti. Zito ayrıca, Flippy’nin tavuk kızartma, sebze kesme, tabakları hazırlama gibi diğer mutfak görevlerine yardımcı olması için de eğitilebileceğini belirtti.

Flippy'nin önümüzdeki iki yıl içinde 50’den fazla CaliBurger restoranında göreve başlaması planlanıyor. 

 

Bu haber 20501 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı