Bugun...


MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -MHP İzmir İl Başkanlığındaki konuşması - MHP Grup Başkanvekili Vural: "Türk milleti bilsin ki, terör örgütleri bu ülkeyi esir alamayacak, yönetemeyecek.

MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -MHP İzmir İl Başkanlığındaki konuşması - MHP Grup Başkanvekili Vural: "Türk milleti bilsin ki, terör örgütleri bu ülkeyi esir alamayacak, yönetemeyecek. Teröre teslim olmayacağız" MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara'daki ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki terör saldırına ilişkin, "Türk milleti bilsin ki, terör örgütleri bu ülkeyi esir alamayacak, yönetemeyecek. Teröre teslim olmayacağız" dedi. Vural, partisinin İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında son günlerdeki terör saldırılarına tepki gösterdi. Son 3 günde Ankara'da 97 kişinin, Erzurum'da ve Şırnak'ta da 3 güvenlik görevlisinin terör saldırıları nedeniyle hayatını kaybettiğini anımsatan Vural, "Türkiye, teröre açık bir devlet haline getirildi. Türkiye adeta 'serbest terör bölgesi" haline getirildi, taziye evine döndü. Terör örgütlerinin cirit attığı bir üke olmıştur. Buna zemin hazırlayanlar sorgulanmalıdır" diye konuştu. Vural, terör örgütlerine çeşitli politikalarla tavizler verildiğini, bunun da örgütleri güçlendirdiğini öne sürererk, bir an önce bu politikalardan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'de güvenlik ve istihbarat zafiyetleri olduğunu öne sürerek, ülkenin terör örgütlerinin hesaplaşma haline geldiğini savunan Vural, terörle etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Şu anda terörle mücadele yürüten kahramanlarımız, güvenlik güçlerimiz, askerlerimiz ve polislerimiz var, dağda bayırda, şehirde, sınırda. Gece gündüz demeden bu mücadeleyi sürdürüyorlar. Allah askerlerimize, polisimize güç kuvvet versin. Onlara mücadele azmi versin. Bu kahramanca mücadeleyi sürdüren güvenlik güçlerimizin aileleri ve Türk milleti bilsin ki, terör örgütleri bu ülkeyi esir alamayacak, yönetemeyecek. Teröre teslim olmayacağız, terörü masum göstermeyeceğiz." Vural, terörle müzakere edilmeden taviz vermeden mücadele edilmesi gerekliğini vurgulayarak, "Güvenlik güçlerimiz bu kahramanca mücadelelerinin zaferle gerçekleşmesi için bir iradeye ihtiyaç olduğu açıktır. MHP iktidarında terörün kökü kazınacaktır. Terör örgütlerine endeksli politikalardan vazgeçilecektir. Hem terörle hem de ona yataklık edenlerle en etkili mücadeleyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

ANKARA'DAKİ SALDIRIYA ÜNLÜ İSİMLERİN TEPKİLERİANKARA'DA BARIŞ MİTİNGİ KANA BULANDI, GELİŞMELER İÇİN TIKLAYINPATLAMA SONRASI OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLERİŞTE BAŞKENT'İ KANA BULAYAN O PATLAMA !Bu haber 361151 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ6 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI