Nur Bozar ve Özlem Özden’e büyük tepki

Nur Bozar ve Özlem Özden'e büyük tepki

Change.org sitesinde başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 1000'den pozitif imza toplayan kampanya, medya kanallarında da kendisine yer bulmaya başladı. Bu Stil Benim adlı fazla konuşulan programın sansasyonel yarışmacıları Nur Bozar ve Açlık Özden'in yeni TV projelerinde yer a.

23 Ocak 2018 - 12:37


Change.org sitesinde başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 1000'den pozitif imza toplayan kampanya, medya kanallarında da kendisine yer bulmaya başladı.

Bu Stil Benim adlı fazla konuşulan programın sansasyonel yarışmacıları Nur Bozar ve Açlık Özden'in yeni TV projelerinde yer alacağının duyulmasıyla başlayan tepki kısa sürede çığ gibi büyüdü. Irtibat fakültesi mezunlar ve öğrencilerinin başı çektiği kampanyada Burcu Özder'in kaleme aldığı tepki metni büyük ilgi fark etti. Özel bir TV kanalını kasıt alan yorumlama şu şekilde başlıyor: 


"Sayın Medya Patronları, 

Bu mektubu bütün genç meslektaşlarım adına yazıyorum. Bizler şimdiki mesleklerimizi seçtiğimizde büyük hayallerle bu yola çıkmıştık. Her birimiz mesleğinin içinde dağıtılmış dallarda kendimizi yetiştirerek, iyi birer medya çalışanı olmanın hevesi ve hırsıyla almamız gereken eğitimlerimizi alıp, stajerlik evresiyle de birincil adımlarımızı atmıştık. Kimimiz 14 yaşında bu mesleği seçip, Anadolu Iletişim Liselerine bu arada, kimimiz lise sonrası Iletişim Fakültelerini ya da Radyo-TV Meslek Yüksekokullarını tercih ederek bu yola baş koymuştu. Lakin bugün gelinen noktada bakıyoruz da bizler her birimiz gereksizce okumuşuz. Hocalarımız boşuna bizlere okullarda onlarca dersleri anlatmış. Hem onların ayrıca de bizim emeklerimize yazıkmış aslında. Bizler 4 yıl gereksizce mektep koridorlarında sınavdan sınava bir yandan koşarken, öteki yanlamasına sektörde tutunmak için kanallarda, gazetelerde, dergilerde emeklerimizle kapıları tırmalayıp durmuşuz. Bir mühendis, hekim, avukat, mimar, baytar almak isteyenler üniversitelerin bu bölümlerinden mezun olmak zorunda. Eğer okulunu okumadıysanız olamazsınız. Böyle bir hakkınız değil. Bizler iletişim fakültesinden mezun olup da örnekte yazdığım mesleklerden hiçbirini taciz etmiyoruz; edemeyiz de zaten. Bizler onların alanlarına sızmıyoruz; lakin diğer bölümlerden mezun olmuş çoğu insan bizim sektörümüzde ünlü olmanın peşinde... Ve bu insanların eğitimlisi ya da eğitimsizi katılsın bir yarışmaya, sergilesin bütün hünerlerini, kapsın dizide ya bir rol ya da programda bir sunuculuk işi. Oh ne ala memleketin hali..." 

Bu haber 15760 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
Aliağa Belediyesinden Hızlı Ve Çevreci Hizmet
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı
İzmir’de Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan 40 Şüpheli Yakalandı