Bugun...


Oktay Vural'dan Davutoğlu'nun Canlı Bomba Sözlerine Sert Tepki
MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Başbakan Davutoğlu'nun canlı bombalarla ilgili sözlerine tepki göstererek "Gazeteci makul şüpheli, canlı bomba makbul mü?" dedi.

Oktay Vural'dan Davutoğlu'nun Canlı Bomba Sözlerine Sert Tepki

MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Ankara'daki terör saldırısını lanetledi. Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir televizyonda sarf ettiği, "Elimizde canlı bomba listesi var ama eylemi gerçekleştirebilme, gerçekleştirme anına kadar hukuk devleti olarak müdahale edemiyorsunuz." şeklindeki açıklamasına sert tepki gösterdi. Vural, "Başbakan dün diyor ki, 'Canlı bomba olduğunu biliyoruz, bunların bir bölümünü yakalayamıyoruz.' Neden yakalamıyorsun? 'Türkiye'de hukuk devleti var, demokratik hak ve özgürlükler var, onun için tutuklayamıyoruz.' Bunları takip etmekten de aciz misiniz? Peki sana soruyorum ey Davutoğlu, bırak tutuklamayı da, önleyici gözaltını çıkaran siz değil misiniz? Hepimizi, herkesi, gazetecileri, şunları bunları makul şüpheli diye alıyorsunuz, atıyorsunuz içeriye de bunlar makul değil mi sizin için, makbul müdür? Bir taraftan makul şüphe diye terör estireceksin, diğer taraftan intihar eylemcileri var, canlı bombalar var, 'Eyleme geçmeden tutuklayamıyoruz.' diyeceksin. Bu zihniyete bakın ya. Yani ne olacak? eyleme geçtikten sonra bulacaklar." dedi.

"TÜRKİYE 'SERBEST TERÖR BÖLGESİ' HALİNE GELDİ"

MHP'li Oktay Vural, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere partisinin İzmir il binasında basın toplantısı düzenledi. Ankara'daki terör saldırısında 98 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatan Vural, Türkiye'nin adeta teröre açık bir devlet haline getirildiğini dile getirdi. Vural, "Maalesef terör örgütleri, Türkiye'yi adeta bir 'serbest terör bölgesi' haline getirmiş bulunmaktadır. Meydana gelen bu terör olayını, bu teröre zemin hazırlayan hususları gözardı etmeden ele almak doğru değildir. Asıl sorgulanması gereken husus, Türkiye'nin bu konuma getirilmesidir." dedi.

VURAL'DAN NUMAN KURTULMUŞ'A: HANİ ORTA DOĞU'DA BİZDEN HABERSİZ KUŞ UÇMAZDI?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un açıklamalarını da eleştiren Vural, "Suruç gibi bir örnekten çıkararak, Ankara'ya kadar niye izini süremediniz? Sonuç aynı ama yapanlar yine bulunamadı. Sayın Kurtulmuş şunu diyor, 'Terör örgütü o kadar organize ki, o kadar güçlü ki' diyor, 'İstihbari ilişkileri alakalı çok iyi organize edilmiş bir saldırı.' Böyle bir şey olabilir mi? 'Çok iyi organize edilmiş bir saldırı.' Ya, benim 98 vatandaşımın canını almış, 'çok iyi organize edilmiş'. Devleti acz içinde bırakan bir zihniyet. Terörle böyle mücadele edilmez. Hani Orta Doğu'da bizden habersiz kuş uçmazdı? Öyle diyordunuz." şeklinde konuştu.

"BUNLARIN ANLADIĞI, EYLEMDEN SONRA ÖLÜYOR, 'ADALETE TESLİM EDİLDİ' DİYOR"

Vural, Başbakan Davutoğlu'nun, bir süre önce Suruç'taki saldırıyla ilgili olarak yaptığı açıklamayı gazetecilere dinletti. Başbakan'ın bu açıklamada, "Suruç'ta da, Diyarbakır'da da sorumlular yakalandı. Suruç'ta katliamı yapan Abdurrahman Alagöz yakalandı, hukuka teslim edildi." dediğini hatırlatan Vural, "Yani bunların anladığı, eylem yapıldıktan sonra ölüyor ve, 'Adalete teslim edildi.' diyor. Şimdi bunun da faillerini bulacaklar, 'adalete teslim ettik'. İlahi adalet her zaman tecelli edecek ama vatandaşlarımızın canına mal olan bu eylem olmadan önce önemli olan bunların bulunmasıdır. Başkentin göbeğinde 98 vatandaşımız hayatını kaybediyor, İçişleri Bakanı, 'Güvenlik zafiyeti yok.' diyor." şeklinde konuştu.
Bu haber 118690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ1 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI