Barış Çocuk’a Destek Yağıyor

Barış Çocuk'a Destek Yağıyor

İki yıl önce bir grup çocuk ile yola çıkıp 2017 Mayıs ayında dernekleşen Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği'ne (BÇO) bir destek de flüt sanatçısı Ayla Caymaz'dan geldi.

16 Mart 2018 - 16:13

Maddi dezavantajlı çocuklara karşılıksız müzik eğitimi olanağı sağlamak ve barışın sesini müzikle duyurmak üzere yola çıkan Barış Çocuk Orkestrası'na destek için bir konser vermek isteyen Caymaz, 24 Mart 2018 tarihinde İzmir Sanat'da piyanist Alexander Mekaev ile beraber flüt resitali verecek.

İmkânları sınırlı çocuklara ortak sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturarak, sanata katılım hakkı önündeki engelleri kaldırma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirten BÇO Başkanı Opera Sanatçısı Selmin Günöz, şuan 66 çocuğun ücretsiz olarak müzik eğitimi aldığını ve öğretmen ve müzik aleti desteği de verdiklerini söyledi. Bu anlamda bu projeyi duyan bir çok kurum ve kuruluşla birlikte sanatçılardan da büyük destek gördüklerini ifade eden Günöz, 'Flüt Sanatçısı Ayla Caymaz da bu projemizi sosyal medyadan öğrenip önce bize bir flüt bağışladı. Akabinde de bir konser vermek istediğini belirtti. Konak Belediyesi desteği ile 24 Kasım'da İzmir Sanat'da piyanist Alexander Mekaev ile bir konser verecek. Kendisine müziğe ve çocuklara katkısından dolayı çok teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

Barış Çocuk Senfoni Orkestrası üyesi çocuklar da konserin bir bölümünde yer alacaklar.

ÖDÜLLER GELİYOR

 

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği'nin organize ettiği 'Destekle-Değiştir'etkinliğinde ilk üç proje içine giren Barış Çocuk Orkestrası,Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği'nin her yıl düzenlemekte olduğu 'Girişimci Kadınlar' ödülüne de layık görüldü.

Bu haber 82087 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Afyonkarahisar'da, Zafer Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte sunucu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı unuttu.
Afyonkarahisar'da, Zafer Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte...
Balık Pulu hastalarına müjde
Balık Pulu hastalarına müjde