Boyacı sandığıyla yıllara meydan okuyor

Boyacı sandığıyla yıllara meydan okuyor

Ailesinin geçim yükünü 10 yaşında ayakkabı boyacılığı yaparak sırtlamaya çalışan ve hayatı boyunca başka bir iş yapmayan 92 yaşındaki Kemal Şengüler, 82 yıldır elinden düşürmediği boyacı sandığıyla hala rızkının peşinden koşmaya devam ediyor. Devletin verdiği yaşlılık maaşı dışında hiçbir geliri olmayan Kemal Şengüler ömrü yettiğince ayakkabı boyamaya devam edeceğini söylerken çalışma azmiyle de herkese örnek oldu.

08 Nisan 2019 - 12:08

Evli ve 4 çocuk babası 92 yaşındaki Kemal Şengüler 88 yaşındaki eşi Hayriye Şengüler ve 2 bekar oğluyla Manisa'nın Akhisar ilçesi Hacı İshak Mahallesi'nde yaşamını sürdürüyor. Aslen Arnavut göçmeni olan ve Balıkesir'in Gönen ilçesinde doğan Kemal Şengüler, 1 yaşında kaybettiği babasının hemen ardından ailesiyle Manisa'nın Akhisar ilçesine taşındı. Babasını tanımaya fırsat bulamayan Şengüler, 10 yaşındayken ailesinin geçimini sağlayabilmek için başladığı ayakkabı boyacılığıyla büyük bir yükü de omuzlarına alarak çocuk yaşta başladığı mesleğinde 82 yılı geride bıraktı. 

Oturduğu Hacı İshak Mahallesi'nden her gün 3 kilometre yürüyerek Reşatbey Mahallesi'ndeki Millet Camisi'nin hemen başında kurduğu tezgahında günlük nafakasını kazanmaya çalışan 92 yaşındaki Kemal Şengüler birçok gence taş çıkarırcasına işine devam ediyor. Çalıştığı mahalle esnafı tarafından da çok sevilen Kemal Şengüler'in gelmediği günlerde ise esnaf ayakkabısını başkasına boyatmıyor.

Bu haber 3655 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uşak'ta trafik kazası: 5 yaralı
Uşak'ta trafik kazası: 5 yaralı
Muğla gıda yüklü tır alev alev yandı
Muğla gıda yüklü tır alev alev yandı