CHP’den şeker iddiası: Şeker özelleşmesinde hükümetin...

CHP'den şeker iddiası: Şeker özelleşmesinde hükümetin kafası karışık

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda hükümetin kafasının karıştığını iddia etti. Ağbaba, AKP içinde de bu işin doğru olmadığını bilen çok sayıda insan var dedi. Ağbaba, Elazığ Şeker Fabrikası önünde y...

15 Mart 2018 - 23:01

Ağbaba koordinasyonunda kurulan CHP şeker komisyonu, fabrika ziyaretlerinin yirmincisini Elazığ Şeker'e yaptı. Fabrika önündeki basın açıklamasına İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti temsilcileri, Şeker İş Sendikası Başkanı İsa Gök, STK temsilcileri ile işçi ve üreticiler katıldı.  

Ağbaba, Ankara'daki koltuk ittifakına karşın milletin Alpullu’dan Elazığ’a kadar vatan, şeker, ekmek ittifakı kurduğunu söyledi. "Biz vatan için, Türkiye’nin çıkarları için her türlü siyasi görüşle yan yana durmaktan büyük onur duyuyoruz. Özelleştirilen 14 fabrika bin 575 köyden pancar alıyor. 47 bin 750 çiftçi bu köylerde pancar üretiyor. Eğer bu fabrikalar kapatılırsa bin 575 köy boşalacak ”diyen Ağbaba özetle şöyle konuştu: 

'ŞEKERİ SAVUNMAK VATANI SAVUNMAKTIR'

"Şekeri savunmak vatanı savunmaktır. Anadolu insanının sağlığına zararlı üç şey var: Biri nişasta bazlı şeker (NBŞ), diğeri iliklerimize kadar sömürüyor ABD, diğeri de herkesin bildiği gibi AKP. 

Bu haber 8836 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Burak Oğuz yattığı süre ve sonuç ceza süresi dikkate alınarak hükümle birlikte tahliye edildi.
Burak Oğuz yattığı süre ve sonuç ceza süresi dikkate alınarak...
Ege sallandı… Manisa’da deprem
Ege sallandı… Manisa’da deprem