Corona aşısını geliştiren BioNTech’e siber saldırı

Corona aşısını geliştiren BioNTech'e siber saldırı

Bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin kurucusu ve ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, corona virüsüne karşı aşı çalışmalarına devam ederken şirketin yaklaşık iki ay önce bir siber saldırıya uğradığı ortaya çıktı. BioNTech tarafından yapılan açıklamada, “Bir teknoloji şirketi olarak bu tür olaylara çok dikkatli hazırlanıyoruz ve kapsamlı önlemler aldık. Saldırının herhangi bir hasara yol […]

13 Kasım 2020 - 20:21 - Güncelleme: 25 Kasım 2020 - 14:01

Bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurucusu ve ortağı olduğu biyoteknoloji firması BioNTech, corona virüsüne karşı aşı çalışmalarına devam ederken şirketin yaklaşık iki ay önce bir siber saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

BioNTech tarafından yapılan açıklamada, “Bir teknoloji şirketi olarak bu tür olaylara çok dikkatli hazırlanıyoruz ve kapsamlı önlemler aldık. Saldırının herhangi bir hasara yol açmadı. Şirketin koruyucu önlemleri yeterliydi, böylece ne belgeler sızdırıldı ne de önemli veriler geri alınamaz bir şekilde imha edildi" denildi.

Alman Siber Saldırılar Dairesi tarafından yapılan açıklamada ise, BioNTech'e yapılan saldırının birkaç hafta önce Düsseldorf Üniversite Hastanesi'ne düzenlenen siber saldırıya benzediği belirtildi.

İngiliz Siber Güvenlik Merkezi, (NCSC) bilgisayar korsanlarını Moskova adına dünyanın dört bir yanındaki aşı üreticileri ve araştırma kurumları hakkında casusluk yapmakla suçladı.

Öte yandan BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının geçtiğimiz günlerde corona virüsü yüzde 90 oranında önlediği belirtilmişti. ()

İlginizi ÇekebilirCorona aşısını bulan Şahin: Biz siyaset yapmıyoruz! Aşı virüsün başını ezecek

İlginizi Çekebilir Corona aşısı bulundu Peki ya sonra?

Bu haber 10010 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pınar Gültekin cinayetinde reddi hakim talebi reddedildi
Pınar Gültekin cinayetinde reddi hakim talebi reddedildi
Cezayı yedi, kahkahayı bastı
Cezayı yedi, kahkahayı bastı