Duymer İşitme Cihazları Merkezi

Duymer İşitme Cihazları Merkezi

Duymer İşitme Cihazları Merkezi

18 Şubat 2021 - 10:47

İşitme kaybı birçok kişinin yaşadığı bir durumdur. İlk kez işitme cihazı kullananların çoğu 60'ların sonlarında ve 70'lerin başlarında olsa da işitme sorunları aslında yıllar öncesinde başlamış olmaktadır. Her geçen gün gelişen işitme teknolojisi işitme cihazlarını kişiselleştirilmiş bir işitme çözümüne dönüştürülür. Bu dönüşüm işitme kaybı olan her bireyin hayattan, sağlıklı ve aktif olarak keyif alabileceği anlamına gelmektedir.

En İyi İşitme Cihazı Seçimi
İşitme kaybı yaşıyorsanız ve en iyi işitme cihazı seçimi yaparken nelere dikkat edeceğinizi merak ediyorsanız bu bilgiler işinize yarayabilir.

Tüm işitme cihazları, sesleri ortamdan kulağınıza daha yüksek sesle iletmek için aynı temel parçaları kullanır. İşitme cihazlarının çoğu dijitaldir ve tümü geleneksel bir işitme cihazı pili veya şarj edilebilir bir pille çalışır.

Küçük mikrofonlar çevreden gelen sesleri toplar. Amplifikatörlü bir bilgisayar çipi, gelen sesi dijital koda dönüştürür. Sesi işitme kaybınıza, dinleme ihtiyaçlarınıza ve çevrenizdeki seslerin düzeyine göre analiz eder ve ayarlar. Güçlendirilen sinyaller daha sonra ses dalgalarına dönüştürülür ve bazen alıcı olarak adlandırılan hoparlörler aracılığıyla kulaklarınıza iletilir.

Günümüzde ortaya çıkan yapay zekâ teknolojisi ile işitme cihazları, tıbbi cihazlardan başka bir şey haline geldi. Sanal asistanlar veya akıllı gözlükler gibi her yerde bulunan bilgi işlemin temel bir bileşeni olan, gelişen yaşam tarzı işitme cihazları teknolojisine de yansıdı.

Bir işitme uzmanı, rüzgârı ve diğer arka plan gürültüsünü filtrelemek için dijital bir cihazı programlayabilir ve ayrıca özel işitme kaybı modelinize uyacak şekilde cihaza ince ayar yapabilir. Gittikçe daha fazla model akıllı telefonunuzla kablosuz olarak senkronize edilebilir, bu da aramaları yanıtlamanıza, ses akışı gerçekleştirmenize ve hatta bir uygulama kullanarak cihazınızın ayarlarını değiştirmenize olanak tanır. Sizin için en iyi işitme cihazı, işitme kaybınızın türü ve derecesi, yaşam tarzınız ve el beceriniz gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

İşitme cihazlarının fiyatları, boyutları, özellikleri ve kulağınıza yerleştirilme şekilleri büyük farklılıklar gösterir. En küçük ve en az görünen tür olan kanal içi işitme cihazı tipinden kulak arkası işitme cihazlarına kadar pek çok farklı model için https://www.duymer.com.tr/isitme-cihazlari-251 sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İşitme cihazlarının takılması, bir işitme uzmanının beceri ve anlayışını gerektirir. Süreç ayrıntılı bir odyolojik değerlendirmeyle başlar. İşitme testi yapıldıktan sonra en iyi işitme cihazı sizin için belirlenmektedir. Alanında uzman deneyimli kadrosuyla SGK anlaşması bulunan işitme cihazı merkezi Duymer size en zengin hizmeti sunmaktadır. 

Bu haber 264405 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü