Endonezya’da, Kulübesiyle 49 Gün Okyanusta Sürüklenen...
Reklam

Endonezya'da, Kulübesiyle 49 Gün Okyanusta Sürüklenen Endonezyalı Balıkçı Kurtarıldı

Endonezya'da, 19 yaşındaki balıkçının çalıştığı kulübenin halatları koptu. Okyanusta 49 gün sürüklenen balıkçı, hayatta kalabilmek için kulübeden söktüğü tahtaları yakıp balık pişirdi ve kıyafetleriyle süzdüğü deniz suyunu içti. Genç balıkçı, 'Bir ara intihar etme noktasına geldim.' dedi.

27 Eylül 2018 - 23:33

Endonezya'da, Aldi Novel Adilang isimli balıkçının çalıştığı kulübenin halatları çıkan fırtına sonucu koptu. Okyanusta 49 gün sürüklenen 19 yaşındaki balıkçı, hayatta kalabilmek için kulübeden söktüğü tahtaları yakıp pişirdi ve kıyafetleriyle süzdüğü deniz suyunu içti. Genç balıkçı, Panama bandıralı bir gemi tarafından kurtarıldı. Adilong, 'Orada ölecektim. Bir ara intihar etme noktasına geldim. Okyanusa atlamak istedim. Ama ailemin sıkıntılı zamanlarda dua etmem için verdiği öğüdü hatırladım.' dedi.

6 AYDIR KARAYA ÇIKMADAN ÇALIŞIYORDU

Aldi Novel Adilang adlı balıkçı, balık avlamak için kullanılan ve 125 kilometre açığa demirlenen rompong adı verilen yüzen bir kulübede 6 aydır hiç karaya çıkmadan tek başına çalışıyordu. Adilang geceleri jeneratörle çalışan lambaları yakarak, balıkları kulübeye bağlı ağlara çekiyordu.

Bu haber 41330 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da feci kaza: 14 yaralı
Muğla'da feci kaza: 14 yaralı
UŞAK'ta çöp kamyonunun çarptığı yaşlı kadın öldü
UŞAK'ta çöp kamyonunun çarptığı yaşlı kadın öldü