İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık...

İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık ....

İstanbul Gelişim Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık

30 Kasım 2019 - 18:27 - Güncelleme: 06 Aralık 2019 - 19:38

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencilere sağlamış olduğu eğitimler sayesinde, Türkiye'nin en etkili eğitim kurumları arasında yer almaktadır.  İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinde ki eğitimler AKTS'ye (Avrupa kredi transfer Sistemi) göre düzenlenmiş olup, öğrencileri laboratuvarlarda eğitim almaları sağlanmaktadır. İlk ders yılında eğitimler genel konular olurken, ikinci yıl itibari ile teknik dersler de öğrenciler eğitim almaya başlıyor. Projelere ağırlık veren eğitimler sayesinde, öğrencilerin eğitim gördükleri süre boyunca, yapıların nasıl yapıldığını analiz etmeleri gerektiği sağlanıyor ve bunlara göre yapılacak olan binaların nasıl değerlendirilmesi gerektiği ve tabii ki kullanılacak tüm malzemelerin de doğru seçilmesi sağlanıyor. 


Teorinin ötesinde uygulamalı olarak eğitimler sağlanıyor olması nedeni ile öğrenciler mezun olduklarında, daha rahat bir şekilde iş bulabiliyor. Uluslararası eğitim alan öğrenciler birçok iş alanında çalışma şansına sahip olacaklardır. İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin, teknolojinin gelişmelerini de öğrenerek, yapı alanlarında bunları nasıl kullanıldığını da öğreniyor. 
 
İnşaat Mühendisi Nerelerde Çalışır? 
Yapı alanında almış oldukları eğitim nedeni ile her yerde çalışabilir. Yüksek katlı binalar, baraj, alışveriş merkezi, liman, otoyol, köprü gibi birçok alanda İnşaat Mühendisleri çalışabilmektedir. İnşaat alanı olan her yerde çalışabildikleri için, kariyer konusunda sıkıntı yaşamamaktadır. İyi bir eğitim almaları bu süreçte oldukça önemli olmasından dolayı, Türkiye'de Avrupa Standartlarında eğitim veren İstanbul Gelişim Üniversitesi sayesinde, İnşaat Mühendisliği eğitimini daha etkin alabiliyorsunuz.


Bu eğitimler neticesinde aranan mezunlar arasında bulunduğunuz için, iş konusunda sıkıntı çekmiyor ve eğitim sürecinde teknolojiyi nasıl daha etkin kullanacağınızı da öğrenerek, işinize bunu adapte edebiliyorsunuz. Böylelikle dünya genelinde kabul gören işlerde yer edinebilir ve kariyerinizi başarılı adımlar ile yükseltebilirsiniz. 
 
Mimarlar Nerelerde Çalışır?
Mimarlık oldukça önemli mesleklerin başında gelmektedir. İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olanlar, kendi bürolarını kurarak çalışmaya başlayabilir ve ya da özel sektörde de çalışarak, kariyerine buna göre de yön verebilir. Yapı alanında her türlü işte hizmet veriyor olmaları nedeni ile mimarlar, her zaman arananlar arasında yer almaktadır. Mimarlar yapıların nasıl yapılacağını çizen kişilerdir. Bu çizimler sadece bina için değil, binada ki tüm tesisat için de geçerlidir. Yapının yapılacağı alana uygun hale gelmesi, analizler sonucunda ortaya çıkar.
 
Mimarlar bu analizleri inceleyerek, yapıyı uygun halde çizmektedir. Zeminin özelliği, rüzgarın gücü, dere yatakları gibi tüm etkin faktörleri de değerlendiren Mimarlar, buna göre yapı üzerinde yapılacakları belirleyerek, yapının buna uygun olmasını sağlar. Mimarlık fakültelerinde ayrıca insanların yaşamlarını kolaylaştıran etkenler üzerine de eğitimler verilmektedir. Alışveriş merkezlerinde asansörlerin konumların, mağazaların genişliği gibi birçok detaya da hakim olmaları gerekmektedir. 
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi Mühendislik ve Fakültesi 
Teknoloji sadece bilgisayarların gelişmesi üzerine değil, yaşamış olduğumuz dünyada ki her şeyin gelişmesine de neden olmaktadır. İnşaat Mühendisliği özellikle bunu en çok hisseden bölümlerin başında gelmektedir. Eskiden bir kaç katlı binalar yapılırken, onlarca katlı binalar yapılmakta ve yüzlerce metrelik bu binalar, doğal afetlere karşın ayakta durmaktadır. Tabii ki bu binaların çizimleri ise Mimarlar tarafından yapılmaktadır. İnşaat ve Mimarlık bir bütün olmasından dolayı, her ikisinin de yapılar için önemi büyüktür. 


İstanbul Gelişim Üniversitesi, öğrencilerine eğitimleri buna göre sağlamakta olup, yenilikleri çok daha hızlı bir şekilde öğrencilere adapte edebilmektedir. Böylelikle müfredatlarına uygun olarak, öğrencilerin en iyi eğitimleri almaları sağlanarak, çağa ayak uyduran mühendisler yetiştirmekte. 

Mühendislik bölümleri hakkında daha detaylı bilgi almak için https://mmf.gelisim.edu.tr linkine tıklayarak, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Bu haber 11826 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bornova'da genç çift banyoda ölü bulundu
Bornova'da genç çift banyoda ölü bulundu
Katil zanlısı ve yardım yataklık eden şahıs tutuklandı
Katil zanlısı ve yardım yataklık eden şahıs tutuklandı