İzmir’in Aliağa ilçesinde yaşayan 69 yaşındaki kadına...

İzmir’in Aliağa ilçesinde yaşayan 69 yaşındaki kadına telefona 'oğlum' diye kaydettirip 92 bin TL dolandırdılar

İzmir’in Aliağa ilçesinde yaşayan 69 yaşındaki kadın, telefonda kendisini polis olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı. Yaşlı kadın, 3 gün süren telefon trafiği boyunca dolandırıcılara 92 bin TL’sini kaptırdı.

05 Mayıs 2019 - 13:41

İzmir'in Aliağa ilçesine bağlı Çıtak Mahallesi'nde yaşayan 69 yaşındaki Mukaddes Altaç'ı geçen Pazar günü ev telefonundan arayarak emniyet amiri olduğunu iddia eden dolandırıcılar, Altaç'a kimlik fotokopisinin üzerinden hırsızlık yapıldığını ve operasyon düzenleyeceklerini söyleyerek evdeki altınlarını istedi.

Telefondaki kişi evdeki altınların yanı sıra banka hesabındaki paranın da kendilerine verilmesini istedi. Şahıslar Mukaddes Altaç'a yeni bir cep telefonu ve hat almasını, kağıda yazdırdıkları telefon numarasını bu yeni telefona “oğlum” ismiyle kaydetmesini isteyerek, bundan sonraki görüşmeleri buradan yapacaklarını söylediler. Korktuğu için durumu kimseye anlatamayan Mukaddes Altaç, dolandırıcıların 3 gün boyunca süren tüm isteklerini yerine getirdi. Telefon görüşmesinin ardından ertesi gün ilçe merkezine gelen Mukaddes Altaç, ilk olarak yeni bir cep telefonu ve cep telefonu hattı satın aldı.

Bu haber 179429 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Urla' da meydana gelen kaza'da otomobil takla attı!
İzmir Urla' da meydana gelen kaza'da otomobil takla attı!
Manisa'da feci kaza! Araçlar kağıt gibi ezildi
Manisa'da feci kaza! Araçlar kağıt gibi ezildi