Kan donduran Cemal Kaşıkçı raporu

Kan donduran Cemal Kaşıkçı raporu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, hazırladığı 1 yıllık faaliyet raporunda Cemal Kaşıkçı cinayetini ayrıntılarıyla anlattı.

15 Şubat 2019 - 20:26

'nın haberine göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü, dünyayı sarsan ‘Kaşıkçı Cinayeti' soruşturmasından terör örgütü operasyonlarına, Adnan Oktar suç örgütünden uluslar arası uyuşturucu şebekelerine kadar pek çok çalışmanın yer aldığı çalışmaları, 1 yıllık faaliyet raporunda topladı. İstatistik bilgilerin yer aldığı almanakta Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda 2 Ekim 2018'de vahşi bir şekilde katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin ayrıntıları da yer alıyor.

Dünyayı sarsan cinayetle ilgili kriminal çalışmalar

Türkçe ve İngilizce olarak 2 dilde yayınlanan almanakta, karartma altında delil arandığı ifade edilirken, MİT'in desteği ile kirli planın deşifre edildiği vurgulanıyor. Ayrıntıların ele alındığı almanakta, infazdan sonra delillerin yakıldığı ve yüksek ısıda DNA'nın yok edilmeye çalışıldığı ima ediliyor.
Tüm dünyanın konuştuğu Kaşıkçı cinayetine ilişkin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Olay Yeri İnceleme polisince yapılan çalışmalardan çarpıcı fotoğraf kareleri yer alıyor.

"32 porsiyon 'pişmemiş et' sipariş edildi"

Faaliyet Raporu'nda Kaşıkçı cinayeti sonrasında Suudi Arabistan konsolosluk konutunda yapılan çalışmalarla ilgili olarak ise dikkat çeken şu ayrıntılar yer alıyor:
İster istemez akıllara bir çok soru daha takılıyor. Tandırda et pişirmek, önceden yapılan planın bir parçası mıydı? Elbette bu sorular bir gün aydınlanacak. Araştırmalar henüz sonuçlanmış değil"

Raporda Başkonsolosluk içerisindeki kameraların arızalı olmasına da değinilerek, ifadeleri yer alıyor.

"Belki de Hatice Cengiz nişanlısı gibi o vahşetin ikinci kurbanı olacaktı"

Raporda Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ile ilgili ilginç bir ayrıntı da yer alıyor. Kaşıkçı'yı kapıda karşılayan görevlinin anında içeriye bilgi verdiğinin anlatıldığı raporda, "O gün Kaşıkçı'yı kapıda karşılayan görevli anında içeriye bilgi veriyor. Aynı görevli, Hatice Cengiz'i gördüğü halde içeriye 'Kaşıkçı'yı dışarıda bekleyen var' demiyor. Bahsetmiş olsa, belki infaz durdurulurdu. Bir ihtimal daha var. Belki de Hatice Cengiz nişanlısı gibi o vahşetin ikinci kurbanı olacaktı" denildi.

Bu haber 17599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Urla' da meydana gelen kaza'da otomobil takla attı!
İzmir Urla' da meydana gelen kaza'da otomobil takla attı!
Freni boşalan tanker apartmana çarptı, facianın eşiğinden dönüldü
Freni boşalan tanker apartmana çarptı, facianın eşiğinden...