Kuşadası’nı Milyonlarca Arı İstila Etti! Mahalleli Korkudan...

Kuşadası'nı Milyonlarca Arı İstila Etti! Mahalleli Korkudan Evlerine Giremiyor

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda havaların ısınmasıyla birlikte evleri arılar bastı. Bazı vatandaşlar korkudan evlerine giremiyor. Kendi çabalarıyla arılardan kurtulmaya çalışan mahalle sakinlerinin mücadelesi, kameralara yansıdı.

09 Nisan 2018 - 23:46

Havaların ısınmasıyla birlikte Kuşadası Kesedağı Tepesi'ne yakın yerde bulunan evleri 'sarıca arılar' sardı. Bir anda evlerinin içine dolan arılar nedeniyle oturdukları evlere giremez hale gelen mahalle sakinleri ne yapacağını şaşırdı. Oldukça saldırgan olan arılara karşı vatandaşlar kendi yöntemleriyle mücadele ederken,arıların ahşap ve kerpiç evlerin çatılarını mesken tuttuğu belirlendi. Çatı aralarının ilaçlanması sonucu özel arı kıyafetleriyle sarıca arılarına karşı mücadele veren mahalle sakinleri milyonlarca arıyla karşılaştı.

 

''EVİMİZE GİREMEZ OLDUK''

Arıların istilasına uğradığı için evine giremeyen mahalle sakinlerinden Fatma Ertokatlı, kendisine ve çocuklarına arıların saldırdığını belirterek, 'Havalar soğukken tavan arasından sesler geliyordu. Ama evlerimizin arıların istilasına uğradığını fark edemedik. Kuşadası'nda havaların ısınmasıyla birlikte birden oldukça zehirli olan arılar evimizi sardı. Beni de çocuklarımı da soktu. Evimize giremez olduk. Özel kıyafetler ve sinek ilaçlarıyla arılara karşı mücadele ediyoruz' diye konuştu.

 

KENDİ YÖNTEMLERİYLE MÜCADELE EDİYORLAR

Çok ilginç bir durumla karşı karşıya olduklarını belirten mahalle sakinlerinden Metin Atalay ise 60 yaşında olduğunu ve ömründe ilk defa böyle bir olayla karşı karşıya olduğunu belirterek, evlerini arıların istila ettiğini söyledi. Mahallede tedirginlik devam ederken, vatandaşlar mahalleyi istila eden arılara karşı kendi yöntemleriyle mücadele ediyor.

 
 
 
 
 
 

Bu haber 7407 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mozart Ödüllü Ali İnsan İzmir'de Sahne Aldı
Mozart Ödüllü Ali İnsan İzmir'de Sahne Aldı
Dolandırıcının 6 adımı
Dolandırıcının 6 adımı