Kuyumculuk sektöründe ’taksit’ sevinci

Kuyumculuk sektöründe 'taksit' sevinci

Ziynet, takı ve mücevher alışverişlerine taksit imkanı kuyumcu esnafını heyecanlandırdı. Kuyumcular, yeni gelişmenin sektör açısından olumlu olacağı görüşünde birleşti. Mücevher İhracatçıları Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada da "Bizler için büyük bir mutluluk. Kararla birlikte hem ihracat adına hem de iç piyasada stratejik bir sektör olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

27 Mart 2019 - 22:02

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben'in "Kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getirecek düzenleme yapacağız'' açıklaması kuyumcu esnafında olumlu yankılandı. Esnaf hem kendileri için hem de vatandaş için iyi gelişme olduğunu belirtti. Ayrıca Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Mücevherde 4 taksit imkanını değerlendiren Kuyumcu Habib Kocabaşoğlu,''Mücevhere kredi karına 4 taksit getirilmesi olumlu bir çalışma. Hatta 6 taksite kadar olması daha mantıklı. Düğün ya da nişan alıverişinde insanlar istedikleri takıyı hemen alamıyorlar. Koltuk takımını ve televizyonunu 12 taksite kadar alıyorlar. Altın takısını da taksitli alması mantıklı. Şu an taksit yok, taksit olmadığı için kuyumculardaki perakende satışları zayıflamış durumda. İnsanlar, ekstra paraları olursa alıveriş yapabiliyorlar. Taksitli alıverişle insanlar, işçilikli ve kaliteli ürünleri alırken zorlanmamış olacaklar'' dedi.

Bu haber 30586 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mutfak Çekmecelerinizde Düzeni Sağlayacak Harika Yardımcılar Çekmece Düzenleyicileri
Mutfak Çekmecelerinizde Düzeni Sağlayacak Harika Yardımcılar...
Tuzla Boşanma Avukatı
Tuzla Boşanma Avukatı