Lazer Epilasyon – Dr. Osman Baş Mayasante İzmir

Lazer Epilasyon – Dr. Osman Baş Mayasante İzmir

Lazer Epilasyon – Dr. Osman Baş Mayasante İzmir

20 Haziran 2021 - 11:55 - Güncelleme: 20 Haziran 2021 - 12:17

İstenmeyen tüylerin vücut üzerinde yok edilmesi amacıyla günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilen İzmir lazer epilasyon ortaya çıkan sonuçlara göre oldukça başarılı bir uygulamadır. Lazer epilasyona kişi için doğru olan lazer tipi ile başlanması önemli bir unsurdur. Lazer çeşitleri arasından kişiler için ideal olarak bulunan lazerin yerine göre kullanımı, başarılı sonuçların elde edilmesi için önemlidir. Lazer epilasyon istenmeyen tüyler açısından oldukça olumlu etkiler yaratan bir uygulamadır. 
 
10.03.1962 İzmir doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini İzmir de tamamladıktan sonra 1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılına kadar İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hekimlik hizmeti yaptı. Aynı dönemde özel kliniğinde hizmet verdi. 2004 yılında ​ Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik Uygulama Sertifika Programını ve Hipnoz Uygulama Sertifika Programını (Yeditepe Üniversitesi) tamamlamıştır​ . 2004 tarihinden itibaren kendine ait ​ Özel Mayasante Polikliniğinde ​ medikal estetik hekimliği görevini sürdürmektedir. 2016-2018 yıllarında Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik Hekimliği Master programını tamamlamıştır. O yıldan itibaren Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik alanın çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süre içersinde çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim , workshop ve kongreler katıldı. 2017 Tarihinden itibaren Dinamik İp Askı, Ameliyatsız yüz germe uygulamasıyla bilinen Aptos firmasının Uluslararası eğitimcisidir. Ülkemizde akıllı dolgu olarakta bilinen Ellansé dolgularının ulusal eğitim doktorluğunu yürütmektedir. Hali hazırda Medikal Estetik Hekimleri Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir? 
Lazer ışığın spesifik bir dalga boyu ve çarpma süresiyle kıl köklerinin yer aldığı hedef deri üstünde en fazla, çevredeki deri üstünde ise en az etki oluşturma prensibiyle çalışır. Kişilerin cildine uygun bir biçimde seçilen cihazlar ile uygulanan İzmir lazer epilasyon hedef deri içerisinde kılın büyümesini sağlamakta olan kıl köküne ve siyah madde melanin pigmentini yok eder. Işık, deri içerisindeki melanin gibi siyah etkenler tarafındanemilimi gerçekleştirilir. Epilasyon yöntemleri arasında en kalıcı yöntemdir. 


Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Uygulaya başlamadan belirli bir zaman dilimi içerisinde tıraş ile tüylerin kısaltılması gerekir. Tüylerin boyunun kısalmasının ardından, uygulamanın yapılacağı bölgede yer alan kıl kökleri lazer cihazıyla taranır. Ancak İzmir lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce kişinin ten ve kıl rengi analiz edilir. Analiz sonucuna göre lazer değerlerinin ayarlanması sağlanır. Bu evrede kişiye en ideal dozu belirlemek, yapılan işlemden olumlu bir sonuç alınabilmesi açısından önemli bir noktadır.


Lazer Epilasyon İle İstenmeyen Tüyler Nasıl Yok Edilir?
İnsan vücudunda cilt dokusuna ve kıllara koyu rengin verilmesini sağlayan melanin pigmenti bulunur. Lazer cihazının ışınları, kıl kökünde var olan melanin pigmenti tarafından emilerek, kıl kökünün fazla bir şekilde ısıya maruz kalmasını sağlar. Böylelikle kılların tahrip edilmesi ile birlikte tekrar büyüme kabiliyetinde engelleyici bir etki yaratır. 
Bunun yanında, lazer ışınının kıl gövdesine yaptığı etkinin etrafında yer alan dokularda hasar oluşturmasını önlemek amacıyla soğutucu teknolojisi kullanılır. Bu teknoloji aracılığıyla cilt hücreleri hasar görmeden sadece melanin pigmenti tarafından emilen lazer uygulaması ile kalıcı çözümler sağlanır. Uygulanan bölgeye ve tercih edilen merkeze göre İzmir lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterir.


Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulama Gerekir?
İşlemin yapılacağı bölgenin genişliği de epilasyon süresini etkileyen faktörler arasında bulunur. Seanslar yaklaşık beş dakika ile iki saat arasında gerçekleştirilir. Bu süre, uygulamanın yapılması için planlanan bölgeye göre farklılık gösterir. 
Lazer epilasyon yöntemi genelde altı ile sekiz seans arasında tamamlanır. Ancak bazı kıl tiplerine göre bu sürenin daha fazla uzaması da mümkündür. Seans sürelerine ve uygulanan bölgeye İzmir lazer epilasyon fiyatları değişiklik gösterir. 


Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?
Epilasyon uygulamasında yer alan lazer tipleri üç çeşittir. Diode lazer, istenmeyen tüylerin azalmasını hedefleyen bir lazer tedavi yönetimidir. Diodelazer’in dalga boyu diğer lazer çeşitlerine göre daha uzun olduğu için koyu renkli tenlerde dahi tedavi zaman aralığına bağlı olarak farklılık gösteren etkili sonuçlar elde edilir. Oldukça kolay ve verimli bir yöntem olan Alexandrite lazer, teknik özelliklerinden dolayı yalnızca açık cilt tiplerinde uygulanır. 


Tüylerin yapılan işlem sonrasında ciltten hızlıca uzaklaşmasını sağlar. Nd Yag lazer epilasyon, oldukça koyu cilt tipleri için geliştirilen bir sisteme sahiptir. Çevre dokularda herhangi bir hasar oluşmadan koyu tenlerde güvenle lazer epilasyon uygulanmasına imkân tanır.


Lazer Epilasyon Fiyatları
Seans uzunluğuna, hizmet veren yerin teknolojik alt yapıda sahip olan ekipmanlarına, lazer epilasyon uygulayan kişinin uzmanlığı İzmir lazer epilasyon fiyatları konusunda değişiklikler yaratabilir.
https://www.mayasanteizmir.com/izmir-lazer-epilasyon/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Bu haber 257335 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü