Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme Estetiği – Dr....

Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme Estetiği – Dr. Hüseyin Kandulu

Meme Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme Estetiği – Dr. Hüseyin Kandulu

25 Aralık 2021 - 01:40

Meme büyütme en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biridir. Çoğu kişi sağlık problemleri nedeniyle yaptırsa da birçok kişi de estetik kaygısı ile tercih eder.  İnsanların vücut orantılarının düzgün olmasını çok önemlidir. 
Kadınlar da birçok nedene bağlı olarak, meme yapısında bozukluklar olabilir. Meme büyütme estetiği meme yapısı küçük olan kişiler tarafından tercih edilir. Memeler doğuştan küçük olduğu gibi, daha sonradan da küçülmüş olabilir. Bu yüzden de estetik yöntemlerine başvurulur.


Estetik yaptırma toplumumuzda eskiden çok rağbet gören bir durum olmamıştır. Özellikle son yıllarda daha çok estetik yaptırıldığı, net bir sonuçtur. Hekimin bu konuda uzmanlığı ve tam teşekküllü bir hastanede yapılması, çok önemlidir. Başarılı bir operasyon sonucunda herhangi bir problem yaşanmaz. 


Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?
Meme büyütme estetiği için kişinin genel sağlık durumu da iyi olmalıdır. Herkese yapılacak bir estetik değildir. İlk olarak bir sağlık taraması ve yapılır. Ayrıca memenin sağlıklı olması da çok önemlidir. Hekim tarafından Uygun görülmeyen kişilere, bu estetik yapılmaz. 


Göğüs büyütme operasyonunda küçük olan memeler, içerisine dolgu ve silikon koyularak, daha büyük bir hâle getirilir. Görünümünden memnun olmayan herkese yapılabilir. Böylelikle vücut daha orantılı bir duruma getirilir.  Meme büyütme yöntemleri değişiklik gösterir. Kişinin durumuna bağlıdır. 


Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir? 
Göğüs büyütme ile istenilen görüntüye kısa bir süre de kavuşmak mümkündür. Küçülme olmasının en büyük nedenlerinden biri yaşın ilerlemesidir. Bazen doğum sonrası da görülebilir. Emzirmeye bağlı olarak, böyle bir durum oluşabilir. Çoğu kişinin yapısal olarak, çoğu kişinin de ergenlik çağında gelişimi iyi olamadığı için, memeler küçük kalır. 


Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmez. Sadece görünüm açısından, vücudun diğer bölgeleri ile uyumsuz olur. Meme büyütme yöntemleri arasında en çok tercih edilen, silikon taktırmaktır. 


Göğüs içine kesi açılarak, farklı model ve kalitelerde silikonlar yerleştirilir. Bazen silikon dışında dolgu işlemi de uygulanabilir. Bu durumda da dolgu enjekte edilerek, göğüslerin daha büyük durması sağlanır. 


Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir? 
Meme küçültme operasyonu öncesi bazı hazırlıklar yapılır ve daha sonra operasyon gerçekleşir. Eğer kişi de bir sıkıntı görülmez ise yapılır. Ameliyattan önce kişinin gerekli tektik ve tahlilleri yapılır. Hastanın mutlaka alkol ve sigara kullanıyorsa, bırakması gerekir. 
Ameliyat sonrası da uzun bir süre kullanılmamalıdır. Eğer meme küçültme öncesi kullanılan bir ilaç varsa ve kan sulandırıcı etkisi varsa, kullanılmalıdır. Tüm hazırlıklar bittikten sonra meme küçültme ameliyatı yapılır. 


Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? 
Meme küçültme ameliyatı sonrası, ters bir hareket yapılmamalı, ağır hareketlerden de uzak durulmalıdır. Belirli aralıklarla mutlaka pansumanlar yapılmalıdır. Özel olarak bir sutyen verilir. Bu sutyen 1,5 ay kadar mutlaka takılmalıdır. Ameliyattan sonra, yüz üstü yatmaktan kaçınmalıdır.


 Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır? 
Meme dikleştirme sıklıkla başvurulan bir estetik ameliyat yöntemidir. Sarkık göğüsleri dikleştirmek için yapılır. Hastaya genel anestezi verilir. Meme dokusu yeniden şekillenir. 


Meme içinden şoku alınarak, silikon takılır. Fazla bir deri varsa o da alınır ve daha dik, artı gergin bir görüntü yakalanır. Meme dikleştirme ameliyatı için, genel sağlık durumuna bakılır ve eğer uygun görülürse yapılır. 


Meme Dikleştirme Kimler Olmalı? 
Meme dikleştirme sarkma sorunu olan kişiler için uygundur. Vücutla orantılı daha uygun bir görüntü el de edilir. Silikon ile hem daha dolgun hem de daha kalkık bir göğüs yapılır.

 

Bu haber 25494 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uşak'ın yeni Defterdarı İhsan Mintaş oldu
Uşak'ın yeni Defterdarı İhsan Mintaş oldu
Uşak'ta KÖYDES projelerine 7.1 milyon TL ödenek aktarıldı
Uşak'ta KÖYDES projelerine 7.1 milyon TL ödenek aktarıldı