Meme Estetiği..

Meme Estetiği..

Meme Estetiği

30 Kasım 2019 - 22:29

Meme estetiği kadınların kendilerine olan özgüvenlerini yükselten uygulamalardan biridir. Yapılma nedenleri isteğe bağlı olabileceği gibi hamilelik, kilo alıp verme gibi nedenler yüzünden oluşan deformasyonları gidermek amaçlı olabilmektedir. Meme küçültme işlemleri genellikle bel ağrılarından şikâyet eden, göğüslerinin çok büyük olması yüzünden istedikleri kıyafetleri giyemeyen kadınların ilk tercihleri arasındadır. Meme büyütme işlemleri ise emzirme sonrasındaki sarkmaları gidermek, ya da fizyolojik yapıları gereğince her zaman küçük olan göğüslere yeni bir boyut kazandırmak için uygulanmaktadır. 


Meme Küçültme 
Kadınlar için uygulaması yapılan meme estetiğinin tüm şekilleri genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra günümüzdeki ekipmanlar ve uzmanlar sayesinde iyileşme süreçleri eskiye nazaran minimumlara indirilmiştir. Küçültme cerrahisi yapılmadan önce uzmanlar hastayı detaylı olarak muayene etmektedir. Muayeneler sırasında meme küçültme işleminin ne boyutlarda olacağına da karar verilmektedir. Bu bağlamda hastaların vücut kitle endeksleri de işin içerisine katılmaktadır. İşlemler esnasında kesiler dışarıdan belli olmayacak bölgelere atılmaktadır. Üstelik artık gerek meme büyütme gerekse küçültme işlemlerinde uygulaması yapılan dikişler kendi kendine erimektedir. Böylelikle hastaların dikişlerini aldırmalarına gerek kalmamaktadır. Dikişlerin ilerleyen dönemlerde dekolte kıyafetler taşınması açısından da mayo bikini kullanımı açısından da herhangi bir görünüm bozukluğuna neden olmayacağı da bilinmelidir. 


Meme Büyütme 
Silikon ve protezlerden destek alınarak yapılan meme estetiği büyültme işlemleridir. Operasyonların ilk gündeme geldiği yıllarında hatalı uygulamalar yüzünden doğal olmayan göğüslerin yapıldığı bilinmektedir. Fakat günümüzde uzmanlar meme küçültme işlemlerinde olduğu gibi büyültme operasyonlarında da hastaları için silikon boyutları önermektedir. Böylelikle doğal bir görünüm yakalanmaktadır. Silikonlar artık çok kaliteli ve sağlık konusunda bir sıkıntı oluşturmayacak materyallerden oluşturulmaktadır. Meme büyütme operasyonu geçiren kadınlar bundan ötürü kendilerini rahat hissetmelidir. Ayrıca silikonların his kaybı yaşanması gibi sonuçlar doğurmadığı da bilinmektedir. Emzirmeye de olumsuz etki bırakmayan silikonlar doğal yapısı gereğince dokunulması halinde de fark edilmemektedir. Dikişler aynı şekilde memenin alt kısmına atıldığından belli olmamaktadır. Bazı operasyonlarda meme başından giriş de yapılabilmektedir. Uygulaması yapılan meme estetiği yöntemleri çok farklı olduğu için bireysel muayeneler yapılarak bir netice alınması önerilmektedir. Ayrıca artık operasyonlarda modern tıp teknolojileri kullanıldığı için hastalar ertesi gün evlerine geçebilmektedir. Meme küçültme ya da büyültme olması fark etmeksizin süreç bu şekilde ilerlemektedir. 
Detaylar: https://www.egesante.com/meme-estetigi

 

Bu haber 14010 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pınar Gültekin cinayetinde reddi hakim talebi reddedildi
Pınar Gültekin cinayetinde reddi hakim talebi reddedildi
Cezayı yedi, kahkahayı bastı
Cezayı yedi, kahkahayı bastı