Oğlu için kredi çekti emekli maaşına el konuldu

Oğlu için kredi çekti emekli maaşına el konuldu

Emekli İmdat Akça, oğlunun araba alması için bankadan 50 bin lira kredi çekti. Oğlunun da kendine kefil olmasıyla krediyi çeken baba bir süre sonra oğlunun taksitleri ödemediği için bankanın emekli maaşına tamamen el koyduğunu öğrendi.

11 Mart 2019 - 12:20

Milli Piyango bileti satarak geçimini sağladıktan sonra emekli olan İmdat Akça isimli vatandaş, oğlu İbrahim Akça'nın araba almayı ve kendisinden kredi çekmeyi istemesi üzerine oğluyla beraber bankaya gitti. Aralarında anlaşmaya göre krediyi baba çekecek, çekilen parayla oğul kendisine araba alıp banka taksitlerini de ödeyecekti.

İmdat Akça'nın iddiasına göre bu anlaşma 7 ay sürdü. 7 ayın sonunda bankaya maaşını almaya giden İmdat Akça maaşını çekemedi. Banka görevlileriyle görüşen Akça maaşına el konulduğunu öğrendi. Oğlunun kredi taksitleri ödememesi üzerine maaşına el konulduğunu iddia eden baba İmdat

Akça yaşadığı olayı İHA muhabirine anlattı. Kredi çekme sürecinin detaylarını anlatan İmdat Akça şöyle konuştu: “Öz evladım İbrahim Akça araba alalım baba diye beni bankaya götürdü. 50 bin lira çektirdi. Çektim parayı ona verdim araba aldı 2017 model. Bana da kefil oldu. Krediyi veren kız bana, 'Amca sana hiçbir zarar yok oğlun kefil, sen ödemezsen biz oğlundan alıyoruz her ay taksitleri' dedi. Bankada olan her personele bunun doğru olup olmadığını sordum. Evladım 7 ay ödedi. Eylül ayının sonunda taksiti ödemeyince ben maaşımı almaya gittim bankaya, banka bana para ödemedi. Niye ödemediniz deyince, 'Evladın taksiti ödemedi senin maaşına komple el konuldu' dediler.” 

Bu haber 2948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünlü tatil merkezi Alaçatı’da korkutan yangın
Ünlü tatil merkezi Alaçatı’da korkutan yangın
Düştüğü bataklıktan itfaiye kurtardı
Düştüğü bataklıktan itfaiye kurtardı