Op. Dr. Candan Mezili - Liposuction Uygulamaları Nelerdir?

Op. Dr. Candan Mezili - Liposuction Uygulamaları Nelerdir?

Op. Dr. Candan Mezili - Liposuction Uygulamaları Nelerdir?

31 Temmuz 2021 - 01:15

Liposuction, halk arasında yağ aldırma olarak bilinmektedir. İzmir Liposuction bu yöntemleri en iyi yöntemlerle uygulamaktadır. Geçmişte de günümüzde de en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Özellikle karın, bel, kalça ve diz gibi yağlanmaların fazla olduğu bölgelerde uygulanmaktadır. obezite olmayan ancak zayıflamak isteyip kilolardan kurtulamayan, vücudun daha sıkı bir görünme sahip olmasını isteyen kişiler yaptırmaktadır.

 
İzmir Liposuction bireylere daha sıkı bir görünüm sunmaktadır. Çeşitli yöntemler ile akışkan hale getirilen yağ, ince uzun kanüller kullanılarak vakumlamak ve uzaklaştırmak şeklinde uygulanır.
 
Dr. Candan Mezili Kimdir?
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. Plastik Cerrahi alanını seçmemde hayal gücü ve şekil değiştirme işlemlerinin büyüsüne kapılmamın etkisi büyüktür. 6 yıllık ihtisas süresi çok yoğun geçti ve çok kıymetli hocalarımla birçok ameliyat yapma şansım oldu. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım.
Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım.
Şu anda İzmir'de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.


Liposuction Kimlere Uygulanır?
Öncelikle her cerrahi operasyonda olduğu gibi uygulamayı yapacak kişinin uzman doktor olması gerekir. İzmir liposuction ile alanında uzman kişiler yer alır.


Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Öncelikle bunun anlaşılması gerekir. Bu uygulama sadece bölgesel incelemeyi ve vücudun daha sıkı bir görünüm almasını sağlayan yöntemdir. Eğer sorun kilolar ise diyet ve spor programı uygulanması gerekir. 
Öncelikle bu yöntemi yapmak için herhangi bir sağlık probleminizin bulunmaması gerekir. İzmir Liposuction olarak hamilelerinde yine bu yöntemi yapması doğru bulunmaz.


İzmir Liposuction olarak kalp hastalığı gibi hastalıkları bulunan kişilere gerekli testler yapılarak risk faktörleri belirlenir. Herhangi bir yaş aralığı belirtilmese de ileri ki yaşlara uygulanması doğru bulunmamaktadır. 


Karın Germe Nasıl Yapılır?
Karın bölgesinde bulunan orta ve alt kısımlardaki fazla yağların alınarak, ciltteki sarkmaların düzeltildiği cerrahi bir operasyondur. Bu şekilde karın kasları sıkılaşır, karın yağlardan kurtulur. İzmir karın germe ile Sarkık deriden daha sıkılaşmış bir deriye dönüş yapılır.  Bu operasyonda çeşitli yöntemler kullanılır. 


İzmir karın germe de alt kısımda bir kesi ve göbek deliğinde bir kesi açılır. Bu kesiler açıldıktan sonra deri kasıklardan göğüs altına kadar ayırılır ve germe yöntemi ile daha sıkı hale getirilir.  Derideki fazlalıklar kesilerek alınır ve kesiklere dikiş atılır. 
Ameliyat bölgesinde sıvıların toplanmaması için dren adı verilen ince tüpler derinin altına yerleştirilir. İzmir karın germe de ameliyat süresi yaklaşık 2 ile 5 saat arasında değişmektedir. Kısmi germe operasyonu ise 1 ile 2 saat civarı sürmektedir.


Karın Germe Yöntemleri Nelerdir?
Bölgesel zayıflamayı hedefleyen yöntemler, bölgede biriken fazla yağlanmayı parçalamak sureti ile gerçekleşir. Ameliyatsız karın gerdirmek isteyen kişiler; lizer lipoliz, lazer liposuction gibi vaser liposuction adı verilen yöntemleri tercih etmektedir İzmir karın germe de bu yöntemlerin hepsi mevcuttur. 


Spor ve farklı yöntemler ile erimeyen yağlar bu yöntem sayesinde gerçekleşebilmektedir. Kilo verme işleminden çok incelme etkisi vardır. Bu yöntemler yağ dokusu ısıtılarak eritilmeye çalışılır. İzmir karın germe de lazer kullanıldığı için şişme, morarma gibi olumsuz etkileri en aza indirmektedir. vaser liposuction adlı yöntem ile ses dalgaları kullanılır. 


Burun Estetiği Kimlere ve Nasıl Uygulanır?
Burun estetiği; doğumdaki kusuru gidermek için, fiziksel görünümü değiştirmek ya da solunum güçlüğünü iyileştirmek amacı ile yapılır. Kısa burun, uzun burna, basık burun, kanatları yayvan burun, sivri burun, şiş burun, ince burun, eğri burun halk arasında estetik yönden bozuk olan burunlar diye adlandırılır.


İzmir burun estetiği farklı yöntemlerle burundaki kemik, kıkırdak dokusu veya deri tabakası değişebilmektedir. Yaklaşık burun estetiği operasyonu yaklaşık 1 ile 1,5 saat arası sürmektedir. Aynı seans içinde hem estetik hem de nefes alma zorlukları giderilir. İzmir burun estetiği ameliyat işleminde sonra hastalar 3 ile 7 gün arasında normal hayatına dönebilmektedirler. 10. Günün sonunda ameliyat olduğunuz belli dahi olmayacaktır.


Burun ameliyatı sadece estetik içinse İzmir burun estetiği olarak erkeklerde 20 bayanlarda 18 yaş uygun bulunur. Çünkü bu yaşlarda kemik gelişimini tamamlar. Kazalar sonucu bozulan burun yapılarında yaşa bakılmaksızın en erken dönemlerde yapılır. 


Burun Estetiği Fiyatları
Burun estetiği fiyatları farklı yöntemlere göre değişmektedir. Bu yöntemler hakkında hekiminiz ile ayrıntılı bir şekilde görüşmeli tedavinin ne şekilde hangi yöntemle ve hangi teknikle yapılacağına birlikte karar vermelisiniz. Sonrasında tüm bu etkenler göz önüne alınarak bir fiyatlandırma yapılacaktır.  İzmir burun estetiği ile en ideal fiyatlar sunulmaktadır. 

 

Bu haber 146243 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü