ÖSO, Afrin’de Yağmaya Karışan İki Mensubuyla İlişiğini...

ÖSO, Afrin'de Yağmaya Karışan İki Mensubuyla İlişiğini Kesti! Yaptırımlara Devam Edecek

ÖSO, Afrin'de yağma suçuna karışan iki mensubuyla ilişiğini kestiğini ve yaptırımlara devam edeceğini açıkladı.

20 Mart 2018 - 10:42

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin'de yağmaya karışan iki mensubuyla ilişiğini kestiğini ve yaptırımlara devam edeceğini açıkladı.

ÖSO YAĞMAYA KARIŞAN İKİ MENSUBUYLA İLİŞKİSİNİ KESTİ

ÖSO bileşenlerinden 'Üçüncü Kolordu'dan' yapılan yazılı açıklamada, Afrin ilçe merkezinde yağmalama suçlarına karışan iki mensubunun ÖSO ile ilişkisinin kesildiği bildirildi. Açıklamada, yağmaya karışanlara yaptırımların devam edeceği ve ÖSO ile ilişkilerinin kesileceği kaydedildi.

AFRİN'DEKİ SİVİLLERİN MAL VARLIKLARI KORUNUYOR

Öte yandan Suriye Geçici Hükümeti, yaptığı yazılı açıklamada, ÖSO'dan, Afrin'deki sivillerin ve mal varlıklarının korunması için gerekli güvenliğin sağlanmasını istedi. Afrin ilçe merkezinde yağmaya karışan ÖSO unsurlarının yargılanması ve mağdur edilenlerin haklarının iade edilmesi gerektiği vurgulandı. İlçe merkezindeki güvenliği sağlayan kontrol noktalarına daha fazla takviye yapılması gerektiği belirtilen açıklamada, ilçe merkezindeki resmi dairelerin de korunması çağrısında bulunuldu.

ÖNLEMLER ALINDI, KONTROL NOKTALARI KURULUYOR

Öte yandan, ilçe merkezinde, ÖSO gruplarının komutanları, kentte sivillere ait malların rızaları dışında dışarı çıkartılmaması için tedbir alacak. Bu kapsamda ilçe merkezinin çıkışlarında, kontrol noktaları kurulacak. Konuya ilişkin gruplar arasında toplantılar yapılıyor.

Bu haber 25617 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli'de Seyir Halindeki Otomobil Yandı
Denizli'de Seyir Halindeki Otomobil Yandı
İzmir'in Urla ilçesindeki askeri birlikte eğitim sırasında yaşanan patlamada bir asker şehit oldu bir asker ise yaralandı.
İzmir'in Urla ilçesindeki askeri birlikte eğitim sırasında...