Oto Ekspertiz Neden Zorunlu Hale Geldi?

Oto Ekspertiz Neden Zorunlu Hale Geldi?

Oto Ekspertiz Neden Zorunlu Hale Geldi?

08 Ağustos 2019 - 18:31

Oto ekspertiz, araçların ustaları tarafından baştan aşağıya incelenerek raporlanması olarak açıklanabilir. Oto ekspertiz genel anlamda aracın eksik parçalarının tespit edilmesi, daha önce kaza yapıp yapmadığı, sonradan çıkabilecek sorunların değerlendirilmesi gibi konularda bilgi verici nitelikte yapılan raporlama işlemidir.
 
 Oto ekspertiz gerçekleştiren yetkililerin işinde bilgi ve tecrübe sahibi olması, değerlendirilmenin doğru şekilde yapılmasını sağlar. Bu nedenle profesyoneller tarafından yapılması, 2.el araç alacaklar için oldukça önemlidir. Eskişehir araç ekspertiz bu alanda tecrübe ve usta ekibiyle eksiksiz incelemeler gerçekleştirip, sizlere rapor sunuyor. Eskişehir'de araç alımlarınızda Eskişehir oto ekspertiz firmasını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 
 
 Oto Ekspertiz Neden Yapılır?
 
 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren, 2.el araç alışverişlerinde oto ekspertiz yapılması zorunlu hale geldir. Dolayısıyla 2.el araç alışverişi yapacakların oto ekspertiz yapmadan araç alış-satışı yapması mümkün değil. Durum böyle olunca, araç almak isteyenler sorun yaşamamak için güvenli hizmet sunan oto ekspertiz firma arayışına girdiler. TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz bu konuda sizlere güvenilir hizmet sunuyor. Araç aldığınızda Eskişehir oto ekspertiz firmasına uğrayarak sonraki süreçte sorun yaşamama fırsatına sahipsiniz. 
 
 Oto Ekspertiz Neden Zorunlu Hale Geldi?
 
 Oto ekspertizi genel olarak yukarıda tanımladık. Burada asıl amaç, araçların baştan sona her şekliyle alıcısı tarafından tanınmasını sağlamaktır. Hasar durumu, arıza, kilometre bilgileri ekspertiz raporlarının oluşturan temel yapı taşları olarak gösterilebilir. Dolayısıyla araç alacaklar bu konuların tamamında bilgi sahibi olarak, güven içerisinde araç alabilme imkanına sahip olabiliyor. Oto ekspertiz raporunun alınmasının zorunlu hale getirilmesinde çok sayıda neden bulunuyor.
 
 İlk olarak satışı gerçekleştirilecek aracın alıcısı tarafından her yönüyle tanınmasını sağlayabilmek. Daha sonra ise araçta herhangi bir arıza veya potansiyel arıza durumlarının olup olmadığını tespit etmek için raporlanır. Yine alınacak aracın kaza yapıp yapmadığı tespit edilebilir. Kısacası alıcı için oldukça önemli olan ekspertiz raporu, araç alışverişlerinde mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için yürürlüğe girdi diyebiliriz. Ancak ekspertiz raporu kadar burada önemli olan bir diğer konu, aracın raporunun nereden alınması gerektiğine karar vermektir.
 
 Araç için alınacak olan ekspertiz raporunun mutlaka güvenli yetkili firmalar ve ekiplerle alınması gerekiyor. Bu konuda uzman ekibiyle hizmet veren Eskişehir oto ekspertiz firmasından yardım alınabilir. Firma uzun süredir araç konusundaki birimiyle en iyi hizmeti verme gayesinde oldukça başarılı gidiyor.
 
 Oto Ekspertizin Avantajları Var Mıdır?
 
 Oto Ekspertiz, genel anlamda bakıldığında alıcılar için oldukça faydalı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra trafiğe çıkan araçların daha güvenli olması için de atılmış önemli bir adım olarak tanımlanabilir. Oto ekspertizin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 
 - Oto ekspertiz alınan aracın daha güvenli olmasını sağlar,
 
 - Aracın sonradan arıza çıkarıp çıkarmayacağı konusunda bilgi verir ve bu sayede olası masrafların olup olmayacağı hakkında inceleme yapılır,
 
 - Mevcut arıza ve hasarlarının olup olmadığı hakkında raporda yeterli bilgiye yer verilecek.
 
 Tüm bunlar oto ekspertizin alıcılar için avantajları olarak gösterilebilir. Bu sayede insanlar 2.el araba alımlarında birçok sorundan kurtulmuş olacaktır.
 
 Oto Ekspertiz Otomobil Almayın
 
 13 Ağustos tarihinden sonra araçlar için oto ekspertiz zorunlu hale geldi. Bu süreçten sonraki dönemde alınan 2.el araçlarda oto ekspertiz raporu zorunlu hale geldi. Bu nedenle sizde 2.el araç alırken oto ekspertiz raporu almak durumundasınız. Bu tamamen sizin faydanıza bir durumdur. TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz firması aracılığıyla Eskişehir sınırlarında 2.el araç alışverişlerinizde güven sağlayabilirsiniz. 
 
 Yeni Dönemde Araç Sahiplerini Neler Bekliyor?
 
 İster araç sahibi olun ister alıcı taraf olun, 13 Ağustos tarihli bildirgeyle oto ekspertiz raporu almak zorunlu bir hale getirildi. Bu nedenle satacağınız veya alacağınız araçların bütün sorunları raporlama imkanına sahip oluyor. Satacağınız aracın bütün ekspertiz işlemlerini Eskişehir oto ekspertiz ile kolayca öğrenebilir, detaylı bilgi sağlayabilirsiniz. 
 
 Araçlarda Sorun Yaşama Tarihe Karışıyor
 
 Oto ekspertizin zorunlu olmadığı dönemlerde, araç ilanlarında genelde 'doktordan, öğretmenden, bayandan temiz araçlar' gibi ilanlar neredeyse her gün karşılaşıyorduk. Bu ilanların verilmesinin genel nedeni elbette satış stratejisi oluşturmaktır. Amaç, araçlarda herhangi bir arızanın olmadığı, sorun yaşanmayacağı ve aracın fiyatının yüksek tutulmasını sağlamaktır. Fakat oto ekspertiz sayesinde profesyonellikten uzak olan bu satış stratejilerini yavaş yavaş tarihe karışıyor. Tarihe karışan sadece bu ilanlar değil, araç alımlarında sonradan karşılaşılan durumlarda tarihin sayfalarına karışıyor. 
 
 Sorunların tarihe karışmasıyla birlikte daha güvenli araç alımı yapılabildiği gibi trafikte bulunan araçlarında daha temiz araçlar olması hedefler arasında bulunuyor. Sizde 2.el araç alımlarınızda mutlaka Eskişehir oto ekspertiz firmasına uğrayarak, gereken tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilir, güven içerisinde ve doğru stratejilerle araç satın alabilirsiniz. 
 
 Eskişehir Araç Ekspertiz
 
 TSE belgeli Eskişehir oto ekspertiz, 2.el araç almak isteyenlerin güven içerisinde alışveriş sağlayabilmeleri için önemli bir fırsat sunuyor. Burada test edilen araçlar, kolayca ve güven içerisinde tespit işlemleri gerçekleştiriliyor. Eskişehir oto ekspertiz firması, 2.el araç alımlarında önemli yer tutuyor. 

 

Bu haber 15506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Burak Oğuz yattığı süre ve sonuç ceza süresi dikkate alınarak hükümle birlikte tahliye edildi.
Burak Oğuz yattığı süre ve sonuç ceza süresi dikkate alınarak...
Memur ve emeklilerin maaş zammı belli oldu
Memur ve emeklilerin maaş zammı belli oldu