Sigara Bırakmak İsteyenlerin İzleyebileceği Yollar

Sigara Bırakmak İsteyenlerin İzleyebileceği Yollar

Sigara Bırakmak İsteyenlerin İzleyebileceği Yollar

28 Ağustos 2021 - 15:58

Herkes sigarayı bırakmak istediğini fakat bırakamadığını söyler. Aslında sigarayı bırakmak sanıldığı kadar zor değildir. Kişinin bu konuda kararlı olması ve kararlılığını sürdürmesi gerekir. Kişi bu süreçte sevdiklerinden ve uzman kişilerden yardım alırsa hedefine ulaşma konusunda daha başarılı olur. Sigarayı bırakmaya karar veren bir kişinin izleyebileceği çok fazla yol vardır.


Sigarayı Bırakma Planı Yapın!
Plansız hiç bir şey olmaz. Bu yüzden planınızı önceden yapın. Sigarayı bırakmak için bir tarih belirleyin ve plan oluşturun. Böylece daha kararlı ve emin adımlarla sigarayı bırakabilirsiniz. Sigaranın akla gelmemesi için yapılabilecek en doğru yöntem kendinizi meşgul etmenizdir. Hobilere ağırlık verin ve sigarayı unutmaya çalışın.


Egzersiz, yürüyüş, sinema, tiyatro gibi unsurlar sizi meşgul etme konusunda faydalı olacaktır. Sigarayı bırakmak için ufak atıştırmalıklar tercih edebilirsiniz. Fındık, fıstık, ceviz gibi yemişler bu konuda size yardımcı olur. Aynı zamanda sakız çiğnemek de sigarayı bırakmaya yardımcı olabilir.


Sigarayı Bırakmak İçin Yardım Alın
Günümüzde sigarayı bırakmak isteyen kişilere özel hizmetler sunan kurumlar mevcuttur. Sigara Bırakma Hatları ile iletişime geçilebilir. Tütün bağımlılığı ile müdahale eden çok fazla yer vardır. Yeşilay Danışmanlık Merkezi sigara, nargile gibi kötü alışkanlıklar ile mücadele eder. Sizi sigaranın zararları hakkında bilgilendirir. Aynı zamanda sizlere sigarayı bırakmak için yöntemler sunar. Ücretsiz olarak arayabilir ve sigarayı bırakmak için büyük bir adım atabilirsiniz.


Sigarayı Bırakmak İçin Neler Yapabilirim?
Sigarayı bırakmak zorlu bir süreç olabilir. Bu süreci kolaylaştırmak için yapılması gereken bazı hususlar vardır.


Yapılması gerekenler şunlardır:
* Hedefinizi belirleyin.
* Güzel bir aşama kaydetmek için kendinize sigara bırakma programı hazırlayın.
* Bu konuda çevreden destek alın. Sigarayı bırakmak istediğinizi onlar da bilsin.
* Size tütünü hatırlatacak nesneleri ortadan kaldırın. Çevrenizi düzene sokun ve yanınızda sigara içilmesine izin vermeyin.
* Birden bırakmak yerine yavaş yavaş azaltın ve tamamen kesin. Alışkanlıklarınızı değiştirin.
* Bol su için ve sigarayı tetikleyen unsurlardan uzak durun.
* Fiziksel egzersiz yapın.
* Meyve, sebze tüketin ve bol C vitamini almaya özen gösterin.
* Nikotin bantları gibi ürünlerden destek alın.
* Uzman kişiler ile iletişime geçin ve tütün ile mücadele edin.


Bu yolları izlemek kişinin zorlu süreci daha kısa sürede atlatmasını sağlar. Türkiye'de sigarayı bırakmak için çok fazla yöntem mevcuttur. Danışmanlık hizmeti, psikoterapiler ve ilaç tedavileri ile kısa zaman içinde büyük gelişmelere imza atılır. Fakat en önemlisi kişinin isteği ve çabasıdır. 


Tüm bunların dışında elektronik sigara da tercih edilebiliyor. En uygun iQos Heets Fiyatlarına biraktim.com üzerinden ulaşmak mümkün.

Bu haber 92878 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü