Tunç Soyer: Susuzluk tehdidi kapımızda

Tunç Soyer: Susuzluk tehdidi kapımızda

SÖZCÜ/İZMİR İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentin içme suyu ihtiyacının yarıya yakın bölümünü karşılayan ancak son dönemde kuraklık nedeniyle su seviyesi ciddi oranda düşen Tahtalı Barajı havzasında incelemelerde bulundu. İzmir in can damarı konumundaki barajda su seviyesinin büyük ölçüde azaldığını ve bu durumun gözle görünebilir bir hal aldığını belirten Başkan Tunç Soyer, İzmirlilere “tasarruf” çağrısında […]

29 Kasım 2020 - 20:25

SÖZCÜ/İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentin içme suyu ihtiyacının yarıya yakın bölümünü karşılayan ancak son dönemde kuraklık nedeniyle su seviyesi ciddi oranda düşen Tahtalı Barajı havzasında incelemelerde bulundu.

İzmir in can damarı konumundaki barajda su seviyesinin büyük ölçüde azaldığını ve bu durumun gözle görünebilir bir hal aldığını belirten Başkan Tunç Soyer, İzmirlilere "tasarruf" çağrısında bulundu. Soyer, "Ciddi bir tehdit kapımızda. Herkesi suyu tasarruflu kullanmaya davet ediyorum" sözleriyle İzmirlileri su tasarrufuna çağırdı.

"SU KULLANIMINDA OLAĞANÜSTÜ BİR TASARRUF YAPALIM"

Suyun dikkatli kullanılmaması halinde çok büyük bir sorunla karşı karşıya kalınacağı uyarısında da bulunan Soyer, şunları söyledi:

* Şu anda İzmir in can damarı diyebileceğimiz Tahtalı Barajı havzasındayız. İzmir in içme suyu kullanımının yaklaşık yarısını karşılayan Tahtalı'da geçen yıl aynı zamanlarda yüzde 65 olan doluluk seviyesi, bugün yüzde 35 lere düşmüş vaziyette. Bu bir alarm. Çok ciddi bir tehdit kapımızda. Suyumuzu mutlaka çok daha dikkatli, çok daha özenli kullanmak zorundayız.

Foto: SÖZCÜ

Bu haber 55888 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Duymer İşitme Cihazları Merkezi
Duymer İşitme Cihazları Merkezi
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz, yüz yüze eğitim sürecini anlattı
Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz, yüz yüze eğitim sürecini anlattı