Türkiye ‘nin En Büyük Etiket Firması

Türkiye ‘nin En Büyük Etiket Firması

Türkiye ‘nin En Büyük Etiket Firması

28 Eylül 2021 - 21:56

Bazen büyük firmalarla çalışmak zor olduğu gibi, belli başlı sektörlerde ise bu size konfor sağlamakta. Peki etiket firmaları veya matbaa firmaları? Bu sektörlerde ufak üreticilerle çalışmak bir hayli problem olduğu için Türkiye ‘nin en büyük etiket firması gibi bir aramanın Google arama sonuçlarına girdiğini görerek sizlere yardımcı olmak adına bu makaleyi kaleme aldık.

Bir Firmanın Ne Derece Büyük Olduğu Nasıl Anlarız?
Bunu eskiden bilmek bir hayli zordu. Etrafımızda referanslarla, gazete ve televizyon reklamlarından veya dolaylı yollarla firmaların büyüklükleri ve kabiliyetleri konusunda bir fikrimiz olabilirdi. Artık internet çağında bunu ölçen Alexa.com gibi Dünya ‘nın otoriter siteleri mevcut. Bir firmanın ne denli büyük, müşteri kitlesinin çok veya sitesinin ziyaret alır olduğunu bulmak oldukça kolay. Peki etiket sektöründeki firmalardan en büyükleri hangileridir? 


Geçtiğimiz hafta matbaa firmaları hakkında benzer bir makale kaleme almıştık. Bu defa da etiket üretici firmaları ele alalım dedik. Üretici firmaları listelerken N11.com, HepsiBurada.com, GittiGidiyor.com gibi sitelerin de bu yapışkanlı barkod etiketlerinin satışını yaptığını gördük. Fakat bu gibi büyük portallar üreticilerin değil genellikle kırtasiye gibi satışların bulundukları alanlar olduğu için bunları listeden çıkartarak sizlere Türkiye ‘nin en büyük etiket firması / firmalarını sıraladık. 


Birinci sırada alexa değeri 177 k olan Pan Etiket yer almakta. Türkiye ‘de yüzbinlerce site içerisinde pan etiket sitesi ilk 3.000 ‘in içerisinde yer alıyor. 10 yılı aşkın süredir İstanbul merkezli olarak üretim yapan firma, bu alanda lider konumda. PanEtiket.com ‘a girdiğimiz zaman bizi biri sağdan biri soldan canlı desteklerle müşteri temsilcileri karşılamakta. Bu durum PanEtiket ‘in bir hayli geniş kitlelere hizmet sunduğunun da göstergesi gibi.


İkinci sırada ise 191 K alexa değeri ile Umur Basım firması yer almakta. Türkiye ‘nin en eski etiket üretici firması olarak da bilinen umur etiket, iddaa fişlerinden tutun Türkiye ‘deki birçok bilet, fiş vb. ürünlerin ilk ve uzun süredir üreticisidir. Biraz daha incelediğimizde yaklaşık 2.000 ‘in üzerinde çalışanı olduğunu gördük.


Üçüncü sırada ise 192 K Alexa değeri ile RibonSepeti.com sitesi yer almaktadır. Ribon Sepeti sitesi etiket üretici bir firma olduğu gibi aynı zamanda online satış sitesi olarak da hizmet vermektedir. Site içeriği oldukça geniş, yaklaşık 200 farklı etiket ve her birinde 4-5 farklı çeşit olduğunu var sayarsak, ortalama 1.000 kadar etiket çeşitini online satıştan sunmaktalar. Bunların yanında wax, resin gibi termal transfer ribon çeşitleri, barkod yazıcılar vb. birçok ürün de sunulmuş durumda.

Bu haber 52693 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Cam Balkon Uygulama Modelleri
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü
Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti: 3 ölü