Tuzla Boşanma Avukatı

Tuzla Boşanma Avukatı

Aile birliğini sona erdirmeye karar veren çiftler Tuzla boşanma avukatı araştırır. Çünkü boşanma davalarında avukata ihtiyaç duyulur.

14 Aralık 2022 - 16:26 - Güncelleme: 20 Aralık 2022 - 09:43

Aile birliğini sona erdirmek isteyen evli çiftlerden herhangi birinin ya da her ikisinin karşılıklı olarak açtığı dava olan boşanma davasında avukat desteği önem kazanır. Çiftlerin anlaşarak boşanmaya karar vermesi halinde anlaşmalı boşanma davası açılır. Eşlerden birinin boşanmak istememesi ya da ihtilafa düşmesi nedeniyle açılan dava türü ise çekişmeli boşanma davasıdır.

Tuzla Boşanma Avukatı

Türk Medeni Kanunu boşanma nedenlerini 161, 162, 163, 164, 165 ve 166. maddeler ile belirlemektedir. Buna göre boşanma davasını şu haklı nedenlere dayandırmak gerekir;

* Zina.

* Hayata kast.

* Kötü ya da onur kırıcı davranış.

* Suç işleme.

* Haysiyetsiz yaşam sürme.

* Terk.

* Akıl hastalığı.

Tuzla Boşanma Avukatı Fiyatları

Boşanma davası her iki tarafı içinde stresli ve yıpratıcı bir süreçtir bu yüzden en iyi Tuzla boşanma avukatı hizmetinden yararlanma tavsiye edilir. Dava tecrübesine sahip olan avukatlar müvekkilin tüm davalarını üstlenerek titizlikle boşanma işleminin gerçekleşmesini sağlar.

Boşanma davasını üstlenen avukatın ücretleri davanın görüldüğü baro tarafından belirlenmiş taban fiyatlar üzerinden alınır. Adli yardım talebinde bulunanların avukatlık ücretlerini devlet karşılar. Maddi anlamda sıkıntı yaşayan ve boşanmak isteyenler için devlet adli yardım desteği sunar.

Tuzla Boşanma Davası Açma

Ayrılmaya karar veren eşler ayrı boşanma avukatı ile anlaşır ve en iyi Tuzla boşanma avukatı seçimi yapar. Baroya bağlı çalışan ve boşanma davalarına yönelik kendini yetiştiren boşanma avukatı mesleğin gerektirdiği tüm ahlaki ve teknik gereksinimleri uygular.

Müvekkilinin hakkını savunurken boşanmaya yönelik tüm davalarda önemli rol üstlenir. Boşanma avukatlarının katıldığı davalar;

* Çekişmeli boşanma davaları.

* Anlaşmalı boşanma davaları.

* Mal paylaşımı davaları.

* Tazminat, velayet ve nafaka davaları.

* Ziynet eşyası davaları.

* Soy bağı kurulması ya da reddi davaları.

* Nafaka arttırma ya da azaltma davaları.

* Yurt dışı boşanmaların Türkiye'de tanınması ve tenfizi davaları.

* Mehir senedi davaları.

* Kadınlar için bekleme süresinin kaldırılması davalarıdır.

Tuzla Boşanma Avukatı İletişim

İstanbul'da hizmet veren Tuzla boşanma avukatı seçimi yaparken genellikle yakınlardan tavsiye alınır. Daha önce avukat ile çalışmış olanların önerileri dikkate alınarak boşanma avukatı seçimi yapılır.

Avukatların reklam yapma yasağı olduğundan dolayı iletişim sağlayabilmek için internet üzerinden arama yapmak kullanılan bir yöntemdir. En iyi boşanma avukatını arayanlar açısından iletişim önemli bir konudur. Dava sürecinde müvekkili ile iletişimini güçlü tutan avukatlar tercih edilir.

Davanın nasıl açılacağı ve nasıl ilerleyeceği gibi tüm konularda müvekkilini bilgilendiren boşanma avukatı buna göre kendine bir yol haritası belirler ve sürecin sancısız sonuçlanması için bilgi birikimini kullanır.

Sadece avukatlık hizmeti ile sınırlı kalmayan boşanma avukatları hukuki danışmanlığın yanı sıra nafaka ve mal paylaşımı gibi çeşitli konularda dava süreçlerine dahil olur.

Kaynak; https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuzla-bosanma-avukati.html

Bu haber 498863 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’i Yakından Tanımak için En İyi Haber Sitesi 
İzmir’i Yakından Tanımak için En İyi Haber Sitesi 
Uşak'ın yeni Defterdarı İhsan Mintaş oldu
Uşak'ın yeni Defterdarı İhsan Mintaş oldu